Szkolenia dla nauczycieli

Zapraszamy na podstawowy kurs gry w szachy dla nauczycieli w Warszawie, w soboty od 3 marca do 14 kwietnia 2018.

Zobacz szczegóły

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu różnych form zajęć szachowych – zajęć obowiązkowych, dodatkowych, świetlicowych, akcji lato i zima w mieście – oferuję Państwu szkolenia dla nauczycieli. Podczas szkoleń przekazuję zarówno wiedzę związaną z umiejętnościami szachowymi, jak również praktyczne wskazówki ułatwiające nauczanie dzieci. Dzielę się swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi w przedszkolach, szkołach, domach kultury, w tym także z dziećmi niepełnosprawnymi.

W każdym przypadku forma, czas trwania i tematyka kursów dostosowane są do potrzeb uczestników. Kursy mogą być dedykowane dla konkretnych placówek lub grupy placówek, jak również mieć charakter otwarty.

Poniżej przedstawiam przykładowe kursy dla nauczycieli.

Kurs z nauką gry od podstaw

Celem jest nauczenie nauczycieli podstawowych zasad gry i nabycie umiejętności późniejszego ich przekazania podopiecznym podczas pierwszego kontaktu z szachami.

Szkolenie składa się z przynajmniej 20 godzin zegarowych, raz w tygodniu po 2,5 -3 godziny i obejmuje:

• podstawy gry,
  • metodykę nauczania podstaw szachów,
  • zajęcia praktyczne obejmujące umiejętności szachowe oraz sposoby ich nauczania,
  • pomoce dla nauczyciela i dla dzieci podczas nauki.

Kurs doszkalający

Celem kursu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności szachowych, a także podniesienie poziomu gry praktycznej, co umożliwi nauczycielom prowadzenie zajęć z dziećmi, które mają już za sobą pierwsze kroki w szachach.

Program kursu uzależniony jest od aktualnego poziomu umiejętności szachowych uczestników, jak również ich potrzeb i oczekiwań. Zajęcia obejmują część teoretyczną, ćwiczenia praktyczne, metodykę nauczania szachów oraz omawianie problemów przedstawianych przez kursantów.