Zajęcia pokazowe

Pokazowe zajęcia
Szkoła Szachowa oferuje Państwu pokazowe zajęcia szachowe dla dzieci, które odbywają się w  instytucjach lub na piknikach.
Zajęcia takie trwają 120 minut grupy liczące do 30 osób.
Zajęcia prowadzone są w formie ukierunkowanej zabawy, podczas której dzieci wprowadzane są w podstawowe tajniki królewskiej gry, a także próbują swoich sił, rozgrywając partie szachowe pomiędzy sobą oraz zapoznają się różnymi faktami i anegdotami z historii szachów.

Opinia o pokazowych zajęcia dla klasy 1i w SP 94 w Warszawie, 24 marca 2015

Zajęcia szachowe przeprowadzone przez Szkołę Szachową Andrzeja Szewczaka w Szkole Podstawowej nr 94 przy ulicy Cietrzewia w Warszawie cieszyły się dużym zainteresowaniem pierwszoklasistów z 1i. Podczas zajęć dzieci wprowadzono w podstawy królewskiej gry i przybliżono im jej historię.
Drużyny rozegrały dwie krótkie partie szachowe bierkami ogrodowymi na szachownicy o rozmiarach 8×8 m. Tak duży rozmiar bierek pozwolił na aktywne uczestniczenie w grze młodym szachistom – chodząc po szachownicy uczniowie chłonęli klimat rozgrywanych partii.
Dzieci z zajęć zapamiętały nie tylko nazwy poszczególnych figur szachowych, ale również tajniki intrygującego szach-mat w trzech a nawet dwóch ruchach. Dzięki kompetentnemu, sympatycznemu i dobrze przygotowanemu pod kątem pedagogicznym prowadzącemu zajęcia dzieci z przyjemnością wspominają tę lekcję, patrząc na pamiątkowe zdjęcia z dużymi szachami. Te zajęcia są znakomitym pomysłem na pierwszy udany kontakt dzieci z tą rozwijającą grą.

Wychowawczyni