Zajęcia dla dzieci

Szkoła Szachowa oferuje Państwu zajęcia szachowe dla dzieci, które odbywają się w szkołach i przedszkolach w Warszawie i okolicach. Aktualna lista placówek znajduje się w menu Zajęcia, jednakże istnieje możliwość utworzenia grup również w innych lokalizacjach. Zajęcia mogą być dedykowane tylko dla danej placówki lub otwarte dla dzieci spoza szkoły lub przedszkola.

Kursy składają się z 28 zajęć po 30 minut (dla przedszkoli) lub 45 minut (dla szkół), które odbywają się raz w tygodniu. Grupy liczą od 7 do 15 osób.

Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i prowadzone są w formie ukierunkowanej zabawy, podczas której dzieci poznają tajniki królewskiej gry, a także próbują swoich sił, rozgrywając partie szachowe pomiędzy sobą. Nauczając gry w szachy zwracam szczególną uwagę na wszechstronny rozwój dzieci, kładąc nacisk nie tylko na zdobycie wiedzy szachowej, lecz również kształcenie umiejętności poza szachowych, jak współpraca w grupie, szacunek dla przeciwnika czy przestrzeganie zasad fair play. Zajęcia nie są nastawione na przygotowanie do sportu wyczynowego, jednakże dzieci uczestniczące w nich mogą brać udział w turniejach szachowych, a uzależnione jest to jedynie od chęci dzieci i Państwa możliwości.

Szachy:

• Rozwijają zdolności matematyczne, poprzez rozwijanie:
    • myślenia logicznego
    • myślenia abstrakcyjnego
    • myślenia krytycznego
    • myślenia koncepcyjnego
    • umiejętności rozwiązywania problemów
    • wyobraźni
    • kreatywności
    • pamięci
    • systematyczności
    • cierpliwości
  • Uczą strategicznego myślenia
  • Uczą odpowiedzialności za swoje decyzje
  • Uczą koncentracji
  • Uczą samodyscypliny wewnętrznej
  • Uczą wytrwałości
  • Rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem
  • Rozwijają umiejętności podejmowania decyzji
  • Rozwijają umiejętności planowania
  • Rozwijają umiejętności przewidywania
  • Rozwijają umiejętności przezorności i ostrożności
  • Rozwijają umiejętności radzenia sobie z porażkami

Opinie

Bardzo dziękuję za kolejny rok interesujących zajęć szachowych. Antek bardzo chętnie będzie kontynuował naukę u Pana.

Mama Antka

Maks bardzo lubi zajęcia szachowe. W przyszłym roku zapiszę na Pana zajęcia też brata, który dostał się do pierwszej klasy.

Mama Maksa