Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 22 w Warszawie Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (Siostry Pallotynki) pw. św. Wincentego Pallottiego

Warszawa, ul. Wolbromska 31

Zajęcia odbywają się w czwartki w dwóch grupach.

• Pierwsza grupa: 15.00-15.30
  • Druga grupa: 15.35-16.05
  • Trzecia grupa: 16.10-16.40

Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i prowadzone są w formie ukierunkowanej zabawy, podczas której dzieci poznają tajniki królewskiej gry, a także próbują swoich sił, rozgrywając partie szachowe pomiędzy sobą. Nauczając gry w szachy zwracam szczególną uwagę na wszechstronny rozwój dzieci, kładąc nacisk nie tylko na zdobycie wiedzy szachowej, lecz również kształcenie umiejętności poza szachowych, jak współpraca w grupie, szacunek dla przeciwnika czy przestrzeganie zasad fair play. Zajęcia nie są nastawione na przygotowanie do sportu wyczynowego, jednakże dzieci uczestniczące w nich mogą brać udział w turniejach szachowych, a uzależnione jest to jedynie od chęci dzieci i Państwa możliwości.

W celu umożliwienia utrwalenia zdobytej na zajęciach wiedzy oraz umożliwienie rozwijania swoich umiejętności w domu, dzieci z grup początkujących otrzymują książkę.